Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Silk paintings 14719438



*

nr 1471 9438


SILK PAINTINGS

5 pcs, China, 1960s, outer dimensions including frame: 26x32 - 37x27, skadade ramar.


5 st, Kina, 1960-tal, yttermått inklusive ram: 26x32 - 37x27 cm


Condition: skadade ramar

Estimate:

800

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday May 30 2022
at 19:44:05


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/5 16:27:23 1      100 kr
30/5 15:38:18 2      Vinnande bud
30/5 18:15:27 2      justering av budtak


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sidenmålningar vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr